Rebefingas – sąmoningas kvėpavimas. Kas tai?

Rebefingas tai dvasinis kvėpavimas, dar žinomas kaip intuityvus energijos kvėpavimas, sąmoningas kvėpavimas. Rebefingas tai vienas aiškiausių, paprasčiausių ir efektyviausių dvasinio valymosi metodų, kai kvėpuojama atsipalaidavus, intuityviai pasirenkant ritmą, sujungiant įkvėpimą ir iškvėpimą. Žodis rebefingas ang. – rebirthing reiškia atgimimą, nes jo metu gimstama iš naujo – „tirpdomi“ blokai ir Tu gali transformuoti skausmingus išgyvenimus į kūrybą, laisvę ir džiaugsmą.

Rebefingo metu yra išlaisvinamos užstrigusios neigiamos emocijos, kurios saugomos kūno „atmintyje“. Kai šios emocijos integruojamos, o kvėpavimas ir energijos srautas tęsiasi, pasiekiamos gilios palaimos, aiškumo ir supratimo būsenos apie save ar konkretų klausimą, su kuriuo yra susiduriama. Galų gale, po rebefingo žmogus jaučiasi ramus, aiškus ir išlaisvintas. Rebefingas kartu su teigiamu mąstymu bei kitomis kūrybinėmis technikomis yra puikus įrankis saviugdai. Švelnus ir malonus, tačiau dinamiškas ir galingas, moko mus subalansuoti savo gyvenimą ir būti harmonijoje su savimi ir aplinka.

Rebefingo kvėpavimas yra labai transformuojantis įrankis, kuris padeda:

 • Išmokti išlaisvinti savo fizinį ir emocinį kūną nuo traumuojančių ar slopintų patirčių
 • Judėti nuo aukos pozicijos ir savarankiškai pasirinkti savo gyvenimą
 • Integruoti anksčiau neprieinamas emocines, fizines, psichines ir dvasines energijas
 • Išlaisvinti bet kokį neigiamą emocinį krūvį iš ląstelės atminties
 • Įgyti aiškumo pačiame pagrindiniame lygmenyje
 • Kurti sinergiją tarp savo emocinės ir dvasinės gerovės

REBEFINGO KILMĖ

1962 m. Leonard D. Orr atrado rebefingo kvėpavimo sistemą. Atradimas įvyko atsitiktinai, kai Leonard D. Orr ilgai maudėsi ir spontaniškai pradėjo kvėpuoti stipriu ritmu. Kai jis prisijungė prie ritmo, jis pastebėjo, kad pradėjo atsipalaiduoti ir labiau prisitaikė prie savęs. Tada jis pradėjo eksperimentuoti su kvėpavimu, kad geriau suprastų jo galią. Per savo tyrimus Leonard D. Orr sužinojo, kad galime kontroliuoti savo kvėpavimą ir, savo ruožtu, kontroliuoti save.

 Žmonės patyrė ramybę, pranokstančią bet kokį supratimą. Iš skausmo ir įtampos jie įkvėpė atsipalaidavimą ir ramybę. Dauguma rebefingo kvėpavimo seansų yra fiziniai, emociniai ir dvasiniai. Žmonės iškvėpdami skausmą, įtampą, dramą ir traumas patiria atsipalaidavimą ir ramybę.“– Leonard Orr

Leonard D. Orr dirbo su šimtais žmonių, kad pamatytų rebefingo kvėpavimo jėgą. Atlikdamas nepriklausomus tyrimus, jis iš pirmų lūpų pamatė, kokią įtaką tokia praktika turėjo žmonėms. Galbūt vienas stulbinamiausių rezultatų buvo tai, kad tuos, kurie užsiėmė šiuo kvėpavimu, patyrė transformaciją per gydomąją galią. Pirminiai rebefingo kvėpavimo seansai vyko vandenyje, dažnai kubiluose ar voniose. Tačiau per savo studijas Leonard D. Orr išsiaiškino, kad ši praktika taip pat veikia ir ne vandenyje.

KAIP VEIKIA REBEFINGAS?

Kvėpavimas veikia kaip tiltas tarp sąmoningo ir nesąmoningo, tarp proto ir kūno. Kvėpavimą galime sąmoningai kontroliuoti, pavyzdžiui, pranajamos kvėpavimo pratimais, tačiau jei visą dieną negalvojame apie kvėpavimą, vis tiek kvėpuojame. Rebefingas veikia pagal principą, kad tarp psichinės ir fizinės savijautos ir kvėpavimo atvirumo yra tiesioginis ryšys. Atpalaiduojantis ir išlaisvinantis kvėpavimas pašalina įtampą kūne ir mintyse.

KAIP VYKSTA SEANSAS?

Seansas atliekamas gulint, atsipalaiduojant ir tiesiog kvėpuojant. Rebefingo instruktorius veda į lengvai sekamą kvėpavimo techniką, vadinamą „sąmoningu sujungtu sukamuoju kvėpavimu“. Procesas atskleidžia daugybę slopinimo sluoksnių ir nesąmoningų gynybos modelių, susiformavusių nuo gimimo ir per visą gyvenimą, kurie blokuoja malonumą ir gyvumą. Galima neutralizuoti ir integruoti bet ką kas pakyla į paviršių tiesiog kvėpuojant per tai, proceso metu išlaikomas supratimas ir žinojimas, kad yra saugu.

Viso užsiėmimo metu kvėpavimas yra raktas į:

 • Nedelsiant suvokti problemas, kurios nukelia Tave atgal, o ne į priekį, ir jas paleisti
 • Bet kokio pasipriešinimo ištirpdymas, kuris gali sulaikyti Tave nuo stiprybės ir esybės grynumo patyrimo
 • Prisijungimą prie pagrindinės Tavo viduje esančios stiprybės, kuri yra gyvenimas
 • Pripažinimą, kad idealios gyvenimo sąlygos yra įmanomos
 • Senų įrašų, kuriuos reikia apdoroti atskleidimą

DAUGIASLUOKSNIAI SAVĘS ASPEKTAI

Rebefingo kvėpavimo procesas yra unikalus kiekvienam asmeniui, kuris tuo užsiima. Pamatysi, kad tai leidžia Tau įsijausti į daugiasluoksnius savęs aspektus: fizinį, protinį, psichologinį, dvasinį ir emocinį. Kadangi Tavo mintys formuoja Tavo tikrovę, būtina užtikrinti, kad žinotum visus šiuos aspektus. Svarbu atsižvelgti į kiekvieną aspektą ir užtikrinti, kad jie būtų visiškai sinchronizuoti. Kai tai darai per rebefingo kvėpavimo seansą įvyksta nuostabus pokytis. Pastebėsi, kad ši transformacija turi įtakos beveik kiekvienam Tavo kasdienio gyvenimo aspektui.

REBEFINGO MOKSLAS

Mūsų prisiminimai ir patirtis yra saugomi ir organizuojami atitinkamai smegenų Asociatyvinės Žievės ir Hipokampo dalyse. Amygdala yra primityvesnės smegenų dalies, kurioje saugomos emocijos ir jausmai, susiję su tais prisiminimais ir patirtimi, dalis. Kai patiriame ką nors naujo, kas pažadina mūsų pojūčius, Hipokampas bendrauja su Amygdalos sukauptomis emocijomis. Tai ieško panašios praeities patirties savo duomenų bazėje, kad atgaivintų panašią emocinę reakciją į naują patirtį. Savo ruožtu Amygdala siunčia šią informaciją P.F.C. (priekinė žievė – smegenų dalis, kuri priima sprendimus). Fiziniame lygmenyje tam tikras sprendimas priimamas atsižvelgiant į jausmus, susijusius su praeities patirtimi. Tokiu būdu, remiantis moksliniais tyrimais, labai mažai sprendimų iš tikrųjų priimami sąmoningai. Greičiau jie yra atsakas į jausmus, kurie atkuriami pagal mūsų sukauptą patirtį.

Rebefingo kvėpavimo technika veikia ląstelių lygmeniu, kad atskleistų, kada, kaip ir kodėl buvo saugomi praeities jausmai ir kaip mes juos atkuriame gyvenime pagal savo jutimo įvestį. Rebefingas yra visapusiška technika, kuri veikia mentališkai, fiziškai, dvasiškai, emociškai ir psichologiškai.

KĄ REIŠKIA TRANSFORMACIJA REBEFINGO KONTEKSTE?

Nors mes jau esame geriausia versija – geriau sakyti, kad įkūnijame savo geriausią versiją – tačiau ją slepia socialinis sąlygojimas, vaikystės prisitaikymas, stresas, disfunkcija, traumos ir daug daugiau. Mūsų ankstesnė patirtis iš įvairių mūsų gyvenimo sričių: gimimo, vaikystės, mokyklos, santykių su tėvais ir kitais reikšmingais suaugusiaisiais, intymių santykių, net praėjusių gyvenimų, dažnai slepia tikrąsias mūsų versijas. Turime leisti sau išsilaisvinti. Turime pasirinkti išlaisvinti savo geriausią versiją.

Paprastai tai, ko turime atsisakyti, yra tam tikri ribojantys įsitikinimai, pagrįsti mūsų praeities patirtimi, emocijomis, susijusiomis su tomis patirtimis, ir modeliais (mintys ir emocijos), kuriuos vėliau įsirėžė į fizinį kūną. Visa tai laikosi mūsų giliame ląstelių lygyje. Pagrindinės ribojančių įsitikinimų priežastys yra pagrįstos kai kuriais esminiais išgyvenimais. Kadangi skirtingos sritys yra susijusios ir tarpusavyje susijusios, tų įsitikinimų poveikį galima aptikti ir kitose srityse. Turime leisti išnykti visiems tokiems įsitikinimams, kurie yra mažesni už mūsų jau tobulą, švytinčią, mylinčią ir mylimą prigimtį – ir tai darydami; mes tampame geriausia, tikriausia savęs versija.

Viena iš priežasčių, dėl kurių rebefingas yra toks galingas, kad tai yra laipsniškas ir sistemingas kiekvienos srities nuskaitymas, siekiant sužinoti ir suprasti, kur yra mūsų šešėlinės dalys. Rebefingas sutelkia dėmesį į jų integravimą ir leidžia įvykti transformacijai.

Mano istorija, – kaip susipažinau su rebefingu ir kaip jis man padėjo?

Rebefingo kvėpavimas yra tik vienas iš būdų, kaip pagerinti savo dvasinę ir protinę savijautą. Šis kvėpavimas yra galingas ir transformuojantis. Tai gali pakeisti įvairiapusius Tavo būties aspektus.

Jei Tave domina ši holistinė praktika NERIAM aš vedu individualias ir grupines sesijas Vilniuje:

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI: REBEFINGAS

A T S I L I E P I M A I

🌊🌊🌊
Atsiliepimas po 1 rebefingo sesijos:

„Atėjau nieko nesitikėdama, be lūkesčių, teko dalyvauti rebefingo sesijose – bet šįkart buvo taip kitaip. Muzika, kvapai, vedimas, viskas taip susiliejo ir atsidūriau kvėpavimo metu kažkokioje erdvėje kur dar neteko būti, ir tai buvo ir baisu, bet ir maloniai jaudino. Šiandien atsikėliau ir atrodo krūtinės srityje kažkas atsirakino, atrodo galiu įkvėpti labiau. Ačiū tau labai, tikrai dar sugrįšiu, labai nustebino ši praktika, jaučiuosi tarsi kažką atrakinusi viduje!“ – Kristina

🌊🌊🌊
Atsiliepimas po 2 rebefingo sesijų:

„Rebefingas pas Žydrūnę yra labai gyli patirtis ir mano didžiausia rekomendacija sudalyvauti. Rebefingo pagalba patyriau tyriausią savo energiją, stiprią galią savyje, kuri buvo pažadinta dėl šios kvėpavimo praktikos. Taip pat tai yra gilus poilsis. Ir viso to nebūtų be rūpestingo Žydrūnės vedimo. Verta tai išbandyti! Taigi, kviečiu pas Žydrūnę!“ – Giedrė

🌊🌊🌊
Atsiliepimas po 3 rebefingo sesijų:

Rebefingo metu – pradžioje buvo sunku kvėpuoti, nejaučiau to kvėpavimo malonumo, sukosi daig minčių galvoje, kūnas drebėjo, buvo ašarų, prisiminimų ir labai gilus atsipalaidavimas. Pirmas kartas po rebefingo – sukosi stipriai galva, buvo jausmas nemalonus, bet tuo pačiu ir palengvėjimas, bet praėjus kelioms dienoms po kvėpavimo – jaučiau didelį pasididžiavimą savimi ir džiaugsmą, pajaučiau, kad iškvėpavau sukauptą stresą, emocijas ir skaudulius. Antras kartas, kai patyriau rebefingą – buvo visiškai kitoks, jau buvau drąsesnė, žinojau, ko galiu tikėtis, nors, buvo pasakojama, kad kiekvienas kartas vis kitoks, potyriai skirtingi, bet aš nebijojau ateiti, būti savimi, jausti save. Šio kvėpavimo metu jaučiau didelį, didelį dėkingumą ir ašaros buvo jautrumo, jaučiau šilumą, jaukumą ir begalinį palaikymą. Šis kartas buvo jautrus, labai jautrus, po kelių dienų – palengvėjimas, atėjo daug suvokimų, atsakymų į man neduodančius klausimus, ramybės. Na, o trečias kartas – buvo dar kitoks. Ir kaip taip skirtingai gali būti, sš nežinau, bet šis kartas – labiausiai nustebino – ir verkiau, ir juokiausi, ir kaitau, ir purtė šaltis, ir visiškai šlapias kūnas buvo, bet.. koks atsipalaidavimas atėjo, kokia ramybė, koks dėkingumas, tiesiog, tuščia galva išėjau, kai leidau sau visiškai būti savimi, išjausti, paleisti, ir patirti save.

Aš esu labai laiminga, sutikusi Žydrūnę, jei norite patirti – laisvę, meilę, dėkingumą, pagalbą, priėmimą, šviesą, ramybę bei atrasti save kitaip – labai rekomenduoju. Žydrūnė, kuri turi tiek meilės, dėkingumo, noro padėti, skleisti tinkamas ir veikiančias energijas, kurios gydo, sušildo, pripildo daug saulės ir šilumos. Jos jaukumas, juokas ir spindinčios akys, pripildo erdvę tiek daug gėrio, tiek jaukumo ir šilumos, kad reikia TAI PATIRTI, kartais sunku ir suprasti bei rinkti tinkamus žodžius apie šią kelionę, šios kelionės vedlę. Ačiū, Tau, Mieloji, kad Tu esi ir galiu tai patirti su TAVIMI. – Agnė

🌊🌊🌊
Atsiliepimas po 4 rebefingo sesijų:

„Žydrūnę atradau netikėtai, tačiau tuo laiku kai man labiausiai reikėjo. Niekada anksčiau nebuvau net girdėjusi apie rebefingą, tačiau viskas ateina tuomet, kai žmogui tuo labiausiai reikia. Ji vedė (ir vis dar veda:) mane intuityvaus kvėpavimo keliu, kaip keistai beskambėtų, tačiau per šias sesijas aš surinkau save iš gabaliukų bei pradėjau geriau pažinti, o labiausiai patinka tai, jog po šios sesijos aš surandu vidinę ramybę (lengvumą). Visiems rekomenduoju, kas domisi rebefingu, pasirinkti Žydrūnę vesti šiuo keliu!“ – Ingrida

🌊🌊🌊
Atsiliepimas po 5 rebefingo sesijų:

„Kai Žydrūnė pasiūlė prisijungti prie rebefingo sesijų dvejojau, nes buvo negirdėta ir nepažįstama, baugu. Ir iš viso, kas tas rebefingas?! O šiandieną po 5 sesijų sakau, kad noriu dar! Sąmoningas kvėpavimas man padėjo atsipalaiduoti, nuraminti savo mintis, parodė, kaip atsipalaiduoti esant stresui ir leido susivokti kai kuriose situacijose.. Ir visa tai tik kvėpuojant!⁣ Ačiū, Žydrūne, už įdomią ir naudingą patirtį, kurią pratęsime ir toliau!“ – Gintarė

🌊🌊🌊
Atsiliepimas po 6 rebefingo sesijų:

„Labai retai kada rašau atsiliepimus, bet neparašyti apie rebefingo sesijas būtų neteisinga, nes manau žmonės turi sužinoti kokia magija yra rebefingas ir Žydrūnės duo! 🙂 Taip nutiko, kad mokytojas surado mokinį, o aš neišsigandau ir nėriau į save, į nepažįstamus klodus, ir nepatogumą. Sąmoningas kvėpavimas tai lyg priklausomybė (gerąja prasme). Tiek neišjaustų jausmų, šviesos, minčių ir kaskart vis kitokių būsenų. Žydrūne, ačiū, kad supažindinai su šia praktika, Tu esi nuostabi mokytoja ir aš nuoširdžiai vertinu Tavo atsidavimą, palaikymą, pastebėjimus ir Tavo laiką. Esu be galo dėkinga, kad taip kantriai priėmei po savo rebefingo sparnu, kai man labai skaudėjo ir buvo tikrai nelengvas laikotarpis. Jis ir toliau toks ne iš lengvųjų, bet tikrai, atrodo, kažkas prasivalė, nauja energija atėjo bekvėpuojant, šviesoj pasiplaukiojau ir pasidarė daug lengviau. Rebefingas – tai jėga, kuri išbudina, prajudina ir mano atveju, atrodo lyg prasibroviau pro mane sukausčiusiais baimes ir pajutau malonumą nepatogume. Pažinti save yra tikra dovana ir rebefingas yra stipriausia mano bandyta praktika!“ – Simona

————

Žydrūnė Žemaitytė – sertifikuota rebefingo (sąmoningo kvėpavimo) instruktorė, sąmoningumo trenerė, vidinių transformacijų mentorė, intuityvi astrologė, „Žmogaus Dizaino“ praktikė, emocijų paleidimo, moterų ratų ir kakavos ceremonijų vedlė. Reiki, ThetaHealing®, Angelų ir Kristalų Gydymas.

Praktikuoja rebefingą jau 4 metai, pravedusi daugiau nei 300 sesijų.

Patyrusi daug vidinių ir išorinių transformacijų įkvepiu žengti savo keliu, pamatyti gyvenimą iš pozityvesnio taško, gyventi sąmoningiau, atsiriboti nuo neigiamų modelių ir prisijungti prie tikrojo savęs. Skatinu atrasti harmoniją viduje ir išorėje, priimti ir mylėti save besąlygiškai. Veiklos sritis – praktikos orientuotos į Širdį, sąmoningas Sielos augimas (sąmonės plėtra), darbas su pasąmone.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: