Žemė. Mama gamta. Gaja

Gaja – tai  Žemės personifikacija (Motina Žemė). Paprasčiau sakant, Gaja yra gyvenimas. Ji yra Žemės Siela. Ji yra deivė, kuri, be abejo, gyvena planetoje, siūlydama gyvybę ir maitinimą visiems savo vaikams. Senovės civilizacijose ji buvo gerbiama kaip motina, maitintoja ir gyvenimo davėja.

Gaja garsėja daugybe vardų, ir kiekviena kultūra turi savo Žemės deivės versiją. Graikai ją vadino Gaja, o inkai ją žino kaip Pachamama. Nepaisant daugelio istorikų, archeologų ir menininkų pastangų, mes tik dabar pradedame prisiminti deivės istorijas.

Gaja graikų mitologijoje

Graikams Gaja buvo svarbiausia neapdorotos, motinos galios deivė. Iš pradžių buvo chaosas, kuris buvo iš tuštumos, tamsos ir painiavos. Šis pirmykštis peizažas laukė krypties. Tada Gajos dvasia sukūrė struktūrą beformei erdvei, ir Žemė buvo sumanyta.

Ji tapo Žeme, pagimdžiusia visų formų kraštovaizdį, augaliją ir tvarinius. Ji troško Meilės ir sukūrė dangų, su kuriuo draugavo, uždegdama kūrybinę jėgą, kuri pagimdė daugybę palikuonių: laiką ir likimą, mūzas ir vandenynus. Ji laikoma pirmykšte motina, iš kurios kilę visi dievai ir pats gyvenimas.

Kai dievų ir deivių paplitimas XIX – XX amžiuose išnyko, tai nutiko ir istorijos knygų pasakojimuose apie moteris faraones, moteris mokslininkes ir amazones karžyges. Istoriją saugo nugalėtojai – dažniausiai nugalėtojai yra vyrai. Tai paliko tuštumą kolektyvinėje sąmonėje ir Gaja buvo priskirta vien mitologijai.

Aštuntajame dešimtmetyje atsiradus feminizmui buvo įkurta novatoriška moteris palaikanti įstaiga, ir tai suteikė naują supratimą apie tai, kaip veikia mūsų planeta.

Gajos teorija

1970 m. chemikas James Lovelock ir jo tyrimų partneris Lynn Margulis pasiūlė, kad Žemė yra gyva būtybė, savarankiškai reguliuojanti elementus, kad išlaikytų joje gyvybę. Ši revoliucinė hipotezė buvo vertinama kaip eretiška, tačiau nuo to laiko buvo pripažinta faktu; teorija, nebe hipotezė.

Jų darbas siūlė, kad chemikalai Žemėje visi „kalbasi“ tarpusavyje, kad apsaugotų gyvybę planetoje; druska vandenyne niekada nebūna per daug sūri, atmosferoje esantis deguonis niekada nėra per daug kenksmingas, o Žemės temperatūra niekada nebūna tokia priešiška, kad negalėtų klestėti gyvybė. Visi elementai veikia nepriekaištingai, kad užtikrintų gyvybę Žemėje.

Gyvenimo stabilumas ir nuolatinis gebėjimas savarankiškai reguliuoti ir saugoti Žemės sutvėrimus reiškia, kad Visata yra daug intelektualesnė, nei buvo įsivaizduota anksčiau.

Gajos teorija sako, kad sudėtingai suvokianti visata reguliuoja šiuos daugelį aspektų, kad apsaugotų ir išsaugotų gyvybę planetoje, panašiai kaip motina saugo savo vaikus.

Kinų penkių elementų teorija

Tarp seniausių gydomųjų būdų planetoje yra kinų penkių elementų teorija. Prieš tai kai Mao Tse-Tung sukūrė politizuotą tradicinę kinų mediciną, egzistavo teorija, pagrįsta ne tik fiziniu, bet ir dvasiniu gyvenimo supratimu. Penkių elementų teorija gerbia Žemės energiją kaip motinišką, šiltą, puoselėjančią ir džiaugsmingą.

Jei kas nors turi nesubalansuotą Žemės energiją, jis gali bijoti saugumo, gali atsirasti valgymo sutrikimų ir gali dažnai jaustis nepatenkintas.

Amerikos indėnų medicinos ratas

Amerikos indėnų natūralosios medicinos ratas yra būdas suprasti mūsų pasaulį, kaip praktikuoja kiekviena čiabuvių tauta. Dirbdami su kryptimis ar elementais galime būti harmonijoje su gamta. Rate Žemė yra pietuose ir yra palaimos, ekspansyvaus augimo, aistros, taikos ir santykių valdovė. Darbas su pietų Žemės energijomis užtikrina, kad mes bendraujame su gausos, džiaugsmo ir kūrybos dvasia.

Mama Gamta

Dr. Joe Dispenza: „klinikiniais tyrimais įrodėme, kad 2 valandos gamtos garsų per dieną žymiai sumažina streso hormonų kiekį iki 800% ir suaktyvina 500–600 DNR segmentų, kurie, žinoma, yra atsakingi už kūno išgydymą ir atstatymą“.

Turime maistą, kurį turime sąmoningai valgyti, pastogę, kuri yra iš ant Žemės ar Žemėje rastų medžiagų. Turime gerbti gamtos išteklius. Turime atsiminti perdirbimą ir apriboti sintetinių išteklių naudojimą, tai bus didelė palaima pagerbiant Gajos išsaugojimą.

Nors lengva prisijaukinti Gajos dovanų grožį, ji yra ir didžioji naikintoja. Lygiai taip pat, kaip mes nuviliame savo motinas ir yra padaromos pasekmės, taip ir Gaja subalansuoja patirtas neteisybes. Badas, ekstremalūs orai, ugnikalniai ir cunamiai yra būdai, kuriais ji pati save gina ir atkuria pusiausvyrą. Nors šie veiksmai gali atrodyti tarsi bausmės, tačiau tai yra sunaikinimas, norint sukurti ką nors geresnio. Net chaose yra tikslas, viršijantis tai, ką gali pamatyti mūsų protas.

Meditacija: ryšys su Gaja

Sėdėjimas ant Žemės būtų idealiausias šios meditacijos metu, tačiau dirbdami su jos dvasia raskite bet kokią patogią sėdėjimo padėtį ir pradėkite lėtai kvėpuoti. Atkreipkite dėmesį į savo klubus ir leiskitės į dienos energiją. Sutelkdami dėmesį į  dubenį, leiskite savo kvėpavimui išsiplėsti pilve. Priimkite bet ką, kas dabar sukelia diskomfortą ar kančią.

Pajuskite, kaip švelniai dreifuojate į Žemės centrą, į jos kūrimo ir sunaikinimo kosmines įsčias. Pajusite natūralią poilsio vietą ir įvertinsite ramybę aplinkui. Sėdėkite ramioje vietoje ir būkite ramūs su jos siūloma energija.

Jei norite, paprašykite Gajos figūros. Galite pamatyti ją kaip moterį, deivę, spalvą ar simbolį. Nepriklausomai nuo to, kas iškilo, tai pasiūlytas įrankis, kuris padės pagilinti jūsų santykius su ja.

Kai jaučiate, kad meditacija baigta, padėkokite jai ir leiskite, kad jūsų dėmesys vėl grįžtų į jūsų kūną. Lėtai atmerkite akis ir švęskite savo naujai užmegztą ryšį.

Kiekvieną kartą pagerbdami Gają ir visa, ką ji atstovauja, pagerbiame aplink mus esančios gyvos ir esamos visatos Meilę. Tokiu būdu mes dalyvaujame kosminės sąmonės plėtime.

Gaja yra labai empatiška, jaučia viso čia jaučiamo gyvenimo skausmą.

Gaja jaučia siaubą ir neviltį būtybių, brutalioje pramoninėje maisto grandinėje.

Ji jaučia žuvų, delfinų, banginių, koralų ir kitų būtybių, sugautų vandenynuose, sunaikinimą.

Ji jaučia, kad dangus yra užterštas iškastiniu kuru, metanu, radioaktyvumu, elektrograma ir kita chemija.

Ji jaučia žemės apsinuodijimą kasant, ardant, dirbant ūkininkaujant ir negailestingai sunaikinant miškus.

Ji jaučia krizę – proto sumaištį – visuomenės, kurioje gyvena žmonija, matricą.

Ji jaučia kiekvieną kankinamą išraišką kaip savo kūno ląstelę. Ir ji turi pradėti tą skausmą transmutuoti – išlaisvinti energiją, esančią šiame mažesniame tankyje – pradėti „kompostuoti“ šį materialų košmarą, kuris visus pažeidžia ir užkrečia.

91217050_257755821894034_3728492935365263360_n

„The Earth Warriors Oracle“. Pachamama. Ji su Andų smaragdo Širdimi.

Pachamama, Žemės deivė, kurią pagerbė vietiniai Andų žmonės, turi erdvę daugybei skirtingų būtybių, gyvenančių jos lauke, įskaitant beprotišką, gražią, pavojingą ir dieviškąją žmoniją. Ji žino, kad gyvenimas klesti per įvairovę. Ji sugeba puoselėti gyvenimą tokiu genialumu ir dosnumu, nes nėra baimės, kuri jai trukdytų laikyti erdvę naujo atsiradimui. Būkite atviri naujam ir kitokiam sau ir savo gyvenimui. Pasitikėjimas, kaip ir Žemės Motina, yra atsidavimo aktas. Ji stebi jus, kaip jūs evoliucionuojate, kad manifestuotumėte savo šventojo ir originalaus gyvenimo tikslą. Neatsitraukite nuo to, kas vyksta. Reikalai turi keistis, todėl leiskite jiems pasikeisti. Dabar tai gali atrodyti chaotiškai ar pribloškiančiai. Tačiau kai suprasite, kad jums nereikia visko išsiaiškinti, atsipalaiduosite, leisdami atsiskleisti gilesnio lygio išminčiai. Pasitikėkite, kad jūsų vidinių išteklių pakanka ir jų daugės, kad patenkintumėte jūsų Sielos raiškos poreikius pasaulyje. Kartais galite jausti, kad žongliruojate per daug projektų su per mažai rankų. Dieviškoji Motina gali jums padėti, jei pasitikite ja. Taika ir harmonija galų gale nugalės konfliktuose ir iššūkiuose, iškeldami naują būties būdą.

Tik pakeisdami savo suvokimą, galime susisieti su Gajos sąmone, kad pakeistume Žemę.

Namaste ~

Flow In Glow | Žydrūnė

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: