Širdies čakra, Anahata. Vizualizacija

 

Širdies čakra, dar žinoma kaip Anahata čakra, yra jėgos centras, esantis krūtinės centre. Per ją mes patiriame Širdies galias, kurios yra Meilė, užuojauta, dosnumas, gerumas ir ryšys su dvasia ir žmonija. Kai Širdis atvira, Širdies galios yra subalansuotos. Yra geros savijautos jausmas ir ryšys su gyvenimu, Meile ir Dievu (Visata, Dvasia). Kaip visų čakrų centras, jis vaidina pagrindinį vaidmenį jūsų kūno energijos cikle.

Širdies čakra jungia fizinę kūno dalį su dvasine dalimi – jungia apatines ir viršutines čakras. Tai mūsų kūno ir sielos susitikimo vieta. Ketvirtoji čakra valdo mūsų kasdienį, sąmoningą gyvenimą. Širdies čakra valdo mūsų šeimos ir bendruomenės sąmonę, ir būtent per Širdį mes siekiame vienybės sąmoningumo su visu gyvenimu ir su pačia Motina Žeme.

Širdis yra tiesos ir sąžiningumo simbolis. Romėnų katalikybėje „šventa“ širdis prilygsta Dievo Meilei. Anksčiau alchemikai ir magijos bei antgamtiškumo dalyviai Širdies simbolius naudodavo giesmėms, burtams, susijusiems su romantika, Meile ir seksualiniais potraukiais. Širdies simboliai buvo ritualų dalis, kurie buvo atliekami siekiant sustiprinti santykius ir netgi priversti nenorintį žmogų bejėgiškai įsijausti į „kerintįjį“.

Širdis yra fizinės ir dvasinės būties vieta ir atspindi „centrinę jausmo išmintį, o ne proto protinę išmintį“. Tai užuojauta ir supratimas, teikiantis gyvenimą. Tai Meilės simbolis. Širdis, dažnai vadinama emocijų buveine, yra Meilės sinonimas.

Pirma, Širdis fiziškai palaiko kūną, bei kitų gyvybiškai svarbių organų veiklą. Kontroliuodama ir prižiūrėdama cirkuliacijos sistemą, ji įgalina gyvenimą, kuris be jos negalėtų egzistuoti. Šis būtinas kraujas neša deguonį į įvairias gyvybiškai svarbias ląsteles, organus ir raumenis, taip pat pašalina atliekas. Antra, ji palaiko mūsų energiją ir emocijas. Širdis yra poilsio vieta kūrybinei dvasiai. Širdis veikia kaip pagrindinis šaltinis, iš kurio teka kūrybinga, gyva energija. Kūrybinė dvasia ir sielą palaikanti energijos tėkmė iš tikrųjų yra tas pats dalykas, išreikštas skirtingai.

Širdis veikia kaip mūsų kūno ir mūsų būties šaltinis. Kaip saugo kūrybinę ir teigiamą energiją, tekančią per mūsų sielą, ji taip pat sulaiko gyvybę maitinantį kraują, pumpuojantį per mūsų venas.

Šis organas yra mūsų tikrojo ketinimo vieta gyvenime. Jei sekame energijos srautą, sklindantį iš mūsų Širdies, mes pasiekiame tą ketinimą. Galiausiai Širdis simbolizuoja svajones, kurias norime išreikšti.

Mūsų Širdies čakra yra vieta, kur kyla atsakymai į mūsų klausimus. Tai vieta, į kurią galime kreiptis norėdami išsiaiškinti, koks mūsų džiaugsmas, koks yra mūsų sielos kelias ir kokie turėtų būti kiti mūsų žingsniai.

Širdies čakra siejama su šiomis psichologinėmis ir elgesio ypatybėmis:

🖤 Gebėjimas mylėti
🖤 Integracija, tiltas tarp žemiškų ir dvasinių siekių
🖤 Asmens tapatybės peržengimas ir ego ribotumas
🖤 Besąlygiškos meilės ir ryšio su visais patirtis
🖤 Širdies dėmesys, empatija
🖤 Visų dalykų grožio įvertinimas
🖤 Patirimas gilių ir prasmingų santykių

Širdies čakra taip pat yra centras, per kurį mes patiriame grožį gyvenime. Matydami pasaulį per subalansuotą ketvirtąją čakrą, esate atvirumo ir priėmimo būsenoje. Kai Anahata yra subalansuota mes patiriame Širdies galias, kurios yra meilė, užuojauta, atleidimas, dosnumas, gerumas ir ryšys su dvasia ir žmonija.

Kai judame per pasaulį atvira Širdies čakra, tai leidžia mums susisiekti su meile. Tai leidžia mums dovanoti ir priimti meilę bei visada jaustis saugiems išorėje ir saugiems savyje. Kai mūsų Širdies čakra yra atvira ir suderinta, mes jaučiamės pasitikintys, kupini įkvėpimo ir pilni tikslo.

Kai susiduriame su gyvenimo sunkumais, turime du pagrindinius būdus, kaip susitvarkyti: mes galime „išjungti“ arba sumažinti energiją, kurią skiriame situacijai, arba galime padidinti savo energiją kovai su ja. Šie gynybos mechanizmai įsitvirtina mūsų čakrose. Širdies čakros atveju galėjome patirti skaudulius vaikystėje ar patirti neseniai įvykusių santykių griūtį, ir galėjome jausti skausmą ir „uždaryti“ savo čakrą, kad numalšintume savo skausmą ir išvengtume kančios – taip sukuriame uždarą Širdį. Arba atvirkščiai, mes galbūt atvėrėme ir pratęsėme savo Širdies energiją reikliam partneriui ar tėvams, kuriems reikalinga pagalba, kartais iki per ilgo pratęsimo ir Širdies galios išsekinimo – taip sukuriame per daug atvirą Širdį.

Anahata energijos blokas ar disbalansas gali pasireikšti skirtingais būdais. Gali atsirasti ne tik psichiniai, bet ir fiziniai simptomai, tokie kaip mėšlungis, skausmas ar blogas kraujospūdis. Dvasiniame lygmenyje užblokuota ketvirtoji čakra lemia empatijos, nepasitikėjimo, Meilės stoką. Jeigu dažnai pykstate ar liūdite, jaučiatės nesaugūs dėl savęs ar paprastai pavydite, greičiausiai dėl ketvirtosios čakros disbalanso.

Simptomai, kad Širdies čakra užblokuota:

 • Jūs bijote įsimylėti
 • Daugelyje situacijų elgiatės labai nerimastingai
 • Jūs dažnai pavydite
 • Jūs gyvenate nuošaliai ir vengiate kontakto su žmonėmis
 • Jums sunku suprasti kitų jausmus
 • Jaučiate neapykantą, pyktį
 • Ilgą laiką su savimi nešiojate blogas mintis
 • Jūs nesijaučiate artimas žmonėms, su kuriais artimai bendraujate
 • Esate niūrus, dirglus, jautrus
 • Kritikuojate save ir kitus
 • Atsiribojate nuo savo emocijų
 • Turite poreikį kaltinti ir teisti kitus
 • Nejaučiate tikslo

Energijos bloko sunkumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Kiek ir kiek laiko su savimi neša neigiamos emocijas kaip pyktį ar pavydą. Tyra Širdimi pajusite meilę, užuojautą, nesavanaudiškumą ir pagarbą kitiems.  Kadangi mes išgyvename dėl išgyvenimų, kurie praeityje galėjo sukelti įskaudinimą, skausmą ir kančias, gali būti tipiška, kad Širdis jaučiasi uždara.

Per daug atvira, aktyvi Širdies čakra

Įprastai kai Širdies čakra yra per daug aktyvi žmogui trūksta tinkamų ribų draugystėse ir santykiuose, jis per daug toleruoja kitus ir nepaiso emocinio rūpinimosi savimi. Žmogus gali prarasti savo tapatybės jausmą, jis gali dovanoti dovanas ir teikti savo paslaugas be priežasčių ir suvaržymų. Gali sakyti „taip“ viskam ir visiems, net kai tai nėra naudinga.

Patarimai, kaip subalansuoti Širdies čakrą:

🖤Praktikuokite sąmoningą dėmesingumą – klausikite savęs klausimų, stebėkite savo jausmus, emocijas ir potyrius, užsirašykite juos. Uždėkite ranką ant krūtinės, ir paklauskite savęs klausimų: ar myliu save besąlygiškai? Ar pernelyg kritikuoju save? Kokie jausmai vyrauja manyje? Kokios emocijos? Ar esu įskaudintas? Ar man reikia atleisti? Geriausia viską rašyti.

🖤Identifikuokite jausmus ir emocijas. Pabandykite suprasti, kodėl jie kyla. Sąmoningai suvokę priežastis paspartiname gijimą.

🖤Atleiskite. Dažnas pavyzdys: buvote labai įskaudintas ankstesniuose santykiuose ir dabar bijote vėl įsimylėti. Išlaisvinkite save iš praeities dalykų ir paleiskite. Atleiskite sau ar asmeniui, kuris jus įskaudino. Kai ką nors pabaigsite, sukuriate erdvę kažkam naujam. Atleidimas yra nauja pradžia.

🖤Įsigykite augalų arba dažniau eikite į gamtą! Oras yra Anahata ar Širdies čakros elementas, todėl ėjimas į gamtą gali padėti subalansuoti Širdies čakrą. Pasivaikščiojimas, ar kambarių vėdinimas – geras pasirinkimas.

🖤Praktikuokite dėkingumą. Dėkingumas gali nukreipti mūsų dėmesį, padeda mums atsidurti ČIA IR DABAR, ir pamatyti ką MES TURIME DABAR.

🖤Praktikuokite vizualizacijas. Tai ne tik gydo, bet ir lavina vaizduotę! Jeigu dėl širdgėlos – yra ryšių nutraukimo vizualizacijos, atleidimo.

🖤Sulėtinkite gyvenimo būdą. Išbraukite iš savo dienotvarkės nereikalingus susitikimus, praleiskite daugiau laiko su artimaisiais, leiskite sau pajausti daugiau gražių dalykų gyvenime. Grožis ir džiaugsmas dažnai slepiasi tokiose smulkmenose kaip saulės spinduliai, mylimas maistas ar mėgstama daina.

🖤 Sąmoningai klausykite pakeliančios, aukštensių vibracijų muzikos. Pateikiu keletą mano mėgstamų:

 

 

 

 

 

 

🖤Naudokite gydomuosius akmenis. Kiekviena čakra turi savo dažnį ir atitinkamą spalvą, o Širdies čakra vibruoja žalia ir rožine spalvomis. Kadangi gydomieji akmenys turi skirtingus energijos dažnius, juos nešiojantys gali padėti prisiderinti prie Širdies čakros dažnio. Pasirinkite tokius kristalus kaip rožinis kvarcas, nefritas, žalias kalcitas, žalias turmalinas ar žalias aventurinas, kad atblokuotumėte Širdies čakrą ir pritrauktumėte meilės energiją.

🖤Širdies meditacija. Meditacija turi daug privalumų. Svarbiausia, kad tai lavintų jūsų sąmoningumą. Stiprus savo jausmų suvokimas padės sugrąžinti nesubalansuotą Širdies čakrą į pusiausvyrą. Norėdami pradėti, jau šiandien skirkite nors dešimt minučių. Raskite ramią vietą, atsisėskite ar atsigulkite, sumažinkite aplinkinį triukšmą, užmerkite akis ir susikoncentruokite į kvėpavimą. Pradedantiesiems rekomenduoju vadovautis meditacijos vedimu ar atpalaiduojančia meditacijos muzika, kurią galite paleisti fone.

🖤Praktikuokite jogos pozas, kad atvertumėte Širdį. Širdį atveriančios jogos jogos pozos taip pat gali padėti suaktyvinti Anahata čakrą. Tokios pozos, kaip šuo (Urdhva Mukha Svanasana), nukreiptas į viršų, kupranugaris (Ustrasana) ir tiltas (Setu Bandhasana; Urdhva Dhanurasana), pakelia krūtinę link dangaus ir atveria Širdį. Galite naudoti mantras. Mantros yra garsai ir virpesiai, kuriuos galime naudoti norėdami patekti į gilią meditacijos būseną. Širdies čakros mantra yra „JAM“.

🖤Širdies čakros afirmacijos. Teigiami teiginiai padeda perprogramuoti pasąmonę.

Čia pateiksiu keletą teiginių, kurie padės atverti Širdies čakrą:

Mano Širdies čakra atvira ir noriu priimti ir perduoti šilumą
Aš pasiruošęs mylėti
Aš atleidžiu sau ir kitiems žmonėms už jų klaidas
Aš esu mylimas ir geidžiamas
Aš nejaučiu neapykantos mažiems dalykams
Aš leidžiu laiką, kad pamatyčiau grožį visame kame
Aš nusipelniau komplimentų ir mielai juos priimu
Aš kuriu mylinčius, palaikančius santykius, kurie man yra geri

🖤Žalia ir pastelinė rožinė. Šios spalvos yra susijusios su Širdies čakra – žalia spalva tai žemesniosios Širdies čakros spalva, kuri reiškia gyvybę, augimą, rožinė – aukštesniosios Širdies čakros spalva, tai besąlyginė meilė. Jei šių spalvų nėra jūsų kasdieniniame gyvenime, jų įnešimas gali būti jūsų kelias į subalansuotą Širdies čakrą.

🖤Ugdykite sąmoningą valgymą. Tai, ką valgome, iš tikrųjų daro didžiulę įtaką energijos centrams mumyse. Žalias maistas: viskas, kas žalia, yra susijusi su Širdies čakra – kopūstai, žaliosios paprikos, špinatai ir žali obuoliai. Visa tai gali padėti subalansuoti jūsų Širdį. Šiltos sriubos: gali padėti papildyti jūsų emocijų atsargas ir padėti atsigauti po sunkios patirties. Maistas, kuriame gausu vitamino C: Širdies čakrai gali padėti apelsinų sultys, braškės ir kiti vaisiai, kuriuose gausu vitamino C.

Prisiminkite, kad Širdies atsivėrimas gali kartu apimti ir mūsų saviraišką, ir pasitikėjimą savimi, taip pat ir tvirtą stovėjimą ant Žemės, ar mūsų minčių aspektus, ryšį su savimi, ir kitus mūsų sluoksnius bei kitus energijos centrus mumyse (čakras). Reikia atsižvelgti į visą bendrą vaizdą, ne tik į vieną dalį.

Norint subalansuoti Širdies čakrą, reikia daugiau nei trumpalaikių metodų. Jūsų Širdies čakra automatiškai neras kelio į pusiausvyrą vien dėl to, kad kartą pameditavote. Tai yra nuolatinis darbas.

Galingiausias būdas atverti Širdį nėra atidaryti Širdies priekinę dalį. Tai iš tikrųjų yra atverti užpakalinę Širdies dalį.

Svarbu žinoti, kad yra jūsų širdies čakros priekinė pusė ir jūsų Širdies čakros užpakalinė dalis. Priekinė jūsų Širdies čakros pusė yra tai, kaip jūs siūlote pasauliui meilę ir gerumą. Širdies užpakalinė dalis yra tai, kur jūs įsitraukiate į Dieviškąją dvasią. Taigi, atidarant Širdį, svarbu žinoti, kad jūs ne tik atvaizduojate ir ketinate atidaryti Širdies čakrą priekyje, bet ir atidarote Širdį nugaroje, kad gautumėte daugiau Dieviškosios malonės.

Paprastai ir, mano patirtimi, dauguma žmonių yra labai atviri priekinėje Širdies pusėje. Kai atidarote savo Širdies čakrą, priekyje pernelyg atvira Širdis gali per daug duoti, prarasti save ir netgi absorbuoti kitų žmonių energiją. Taigi, jei priekinė Širdies pusė jau intuityviai jaučiasi per atvira, žmonėms paprastai rekomenduoju pirmiausia atidaryti Širdies čakrą užpakalinėje pusėje.

🖤Širdies atsivėrimo vizualizacija 

Įsivaizduokite, kad atsiremiate į šviesos krioklį. Įsivaizduokite, kad tas krioklys teka žemyn ir kad jūsų Širdis (iš nugaros pusės) pasvirusi į krioklį. Jūs giliai įkvėpiate ir leidžiate Širdžiai sugerti tą šviesą. Galite įkvėpti keletą gilių įkvėpimų ir leisti meilei pripildyti visą Širdies centrą. Kai centras pasijus tarsi užpildytas meilės šviesa, Širdis natūraliai atsivers. Priekinė pusė taip pat bus subalansuota, jei ji buvo atvira arba ji natūraliai spinduliuos nuo žėrinčios Širdies jausmo. Taip atversite savo Širdį centre. Svarbiausia yra tai, kad neatidarote Širdies priekio, kad atiduotumėte save. Vietoj to, jūs leidžiate meilės šviesai spinduliuoti iš Širdies centro, ir tai motyvuoja atsivėrimą priekyje ir gale. Tai palaiko centre esančios, atviros ir aiškios Širdies čakros jausmą.

80368125_865916580530369_4294995428035788800_o.jpg

Leiskite meilei jus užplūsti, leiskite būti apkabinami Visatos ir spindėkite savo šviesoje, rinkitės mintis ir įpročius, veiksmus kurie jus gydo ir augina.

Su Meile 🖤

Flow In Glow | Žydrūnė

Čia galite paskaityti apie čakras: Čakros. Vidinė vaivorykštė 🌈

Paleidimo laiškas: Paleidimo laiškas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: