Autentiškas gyvenimas

Mes kiekvienas gimstame kaip autentiškos būtybės. Ir tuomet kažkas atsitinka. Mes esame įsiurbiami į visuomenę, kuri vis meta į mus stereotipus, standartus, reikalavimus.  Tačiau tai nėra naudinga, tai labiau sukelia baimes, nes jeigu nesilaikysime taisyklių juk gi mus išjuoks. Kai kurie žmonės gali pritapti, kai kurie ne. Nepaisant to, tai yra visuomenės tikslas: įsitvirtink, pritapk.  O ir žmonės aplink mus, net artimiausi, gali juoktis iš mūsų pomėgių – „ką čia darai, būk normalus“. Ir mes sukamės toje spiralėje – juk norime būti „normalūs“, nes kaip kitaip mes rasime ryšį su kitais, juk vienas iš Sielos tikslų yra surasti, sukurti ryšį…

Mano asmeninė patirtis 

Aš iš savo patirties žinau, ką reiškia bandyti pritapti, kai nėra galimybės to padaryti ir likti autentišku.

Mano autentiškas aš: aš esu atominio jautrumo, arba kitaip, esu empatė, jaučiu kitų žmonių emocijas ir matau jų tikrasias formas, turiu didelę vaizduotę ir gyvenu kartais viena koja kitoje dimensijoje, kurioje šoku su drakonais ar esu drakonas, matau vizijas, sapnuoju ryškius sapnus ir juose kartais gyvenu, mano atskaitos taškai nėra dabartinės situacijos, dažnai mano laikas yra susiliejęs į vieną – praeitis, dabartis ir ateitis.  Ir man tai yra normalu. Mane domina neuropsichologija, kaip veikia smegenys, kas vyksta mūsų fiziniame kūne kai patiriame vidines gilias dvasines transformacijas. Visą savo realybę piešiu per savo patirtis, kaip ir kiekvienas, tačiau vis mažiau ir mažiau rasdavau su kuo pasikalbėti tokiomis temomis, tad nusprendžiau tylėti… 

Tad aš gyvenau ilgą laiką dvigubą gyvenimą, nusprendžiau tylėti, ir kuo mažiau dalintis su kitais kaip gyvenu ir kokia esu. Tiesiog, jaučiausi kvailys „normalių“ žmonių pasaulyje. Iš pradžių man buvo gerai, tačiau laikui bėgant mane pradėjo atakuoti smegenų miglos, skausmai, krito vazonai, degė smegenys, dingo sapnai ir vizijos, arba atvirkščiai – lankydavo košmarai. Jaučiausi, kad atsiplėšiau nuo savo tikrojo aš ir vaikščiojau kaip fantomas prie savo netikros savęs. Tai buvo alinanti kelionė, ir tai tikrai nebuvau aš – tai buvo nuobodu, buvau tarsi be gyvybės ženklų išmesta žuvis ant asfalto, kuri bandė vaikščioti, bet vis tik pašliauždavo truputį, ir vegetavo gerdama iš balos. Kvailys, o dar žuvis, puiku. Bendraudama iš ten, kur buvau jaučiausi tarsi tuščias apvalkalas, neturintis užpildančios medžiagos. Turėjau viešpatauti savo natūralioje saviraiškoje ir susitaikyti su „mažais pokalbiais“. Aš nesakau, kad tie pokalbiai yra blogai, tačiau tai nebuvo mano natūralaus buvimo išraiška.

Kokios yra pritapimo pasekmės?

Šis buvimo būdas man buvo beveik visas gyvenimas… O kai kuriems žmonėms tai tebėra jų gyvenimas, ir jie net neįsivaizduoja kitaip. 

Pritapimo pasekmės gali būti labai tragiškos, ir ši tragedija išryškėja, kai žmogus supranta, kad eina iššvaistyto gyvenimo keliu ir niekada net neįžengė į savo tikrojo potencialo kelią. Mūsų kūrėjas nesiekia juk gaminti žmonių klonų, jis gamina didelę įvairovę žmonių, tarp kurių yra daugybę skirtingų talentų. Kiekvienas iš mūsų savaip yra unikalus. Ir juk mūsų skirtumai padaro mus išskirtinius.

Jeigu visą gyvenimą praleidote stengdamiesi pritapti, tada iš tikrųjų tai darėte atsisukę prieš save. Nesąmoningai nusprendėte, kad tai, kas jūs esate, nepriimtina visam pasauliui. Tai yra didžiausias savęs slopinimo būdas.

Savęs slopinimo simptomai:

  • Iš išorės atrodote laimingas, tačiau iš vidaus esate be galo liūdnas
  • Trūksta pasitikėjimo savimi
  • Gerai jaučiatės tik tada kai gaunate kitų pritarimą
  • Jaučiatės išsigandęs, kai prarandate kitų pritarimą
  • Dažnai susiduriate su savo paties nepritarimu sau
  • Negalite nieko daryti naujo ar išreikšti save iš širdies, nes tai galėtų sukrėsti kitų žmonių lūkesčius
  • Klausote kitų standartų, o ne savo širdies

Kaip susigrąžinti savo autentiškumą

Geriausias būdas pradėti nuo mažų žingsnelių, kol pajusite, kad visiškai susigrąžinote, kas esate, ir jums patogu būti autentišku. Pirmiausia turite įvertinti, kur esate. Sudarykite visų savo gyvenimo vietų, kuriose jaučiate, kad nesate savimi, sąrašą. Kur manote, kad turite labiausiai stengtis, kad jaustumėtės priimtas?  Dabar pasirinkite vieną iš šių sričių, kurioje, jūsų manymu, jums būtų lengviausia atlikti pakeitimus.  Sutelkite savo energiją į šią sritį. Pastebėkite savo elgesį aplink kitus. Ar jaučiatės laisvas išreikšti save autentiškai? Ar jūs visada atsargiai sakote, kas, jūsų manymu, yra „teisingas dalykas“? Pradėkite ugdyti drąsą sakydami, kas yra jūsų širdyje. Išmokite tai daryti pagarbiai, taip pat gerbdami kitų jausmus, kurie galvoja kitaip nei jūs.
Pradėję laisvėti, galite pradėti ieškoti kitų sričių, kurios jums gali būti sunkesnės. Vėl pradėkite nuo mažų pakeitimų ir dirbkite prie didesnių pokyčių. Visa idėja yra suderinti savo išraišką su savo unikaliu, individualiu, kūrybingu „aš“.
Galų gale galite pastebėti norą padaryti didesnius gyvenimo pokyčius ir atverti naujas aistros ir netgi gyvenimo tikslo išraiškos galimybes.

Svarbūs dalykai, kuriuos reikia atsiminti

Autentiškumo idėja yra tapti labiau tuo, kas esame. Kalbama ne apie tai, kaip susvetimėti su kitais žmonėmis. Turint tai mintyje, gali būti žmonių, kurie nenori, kad jūs pasikeistumėte, nes jų tapatybė priklauso nuo to, koks jūs buvote ir koks esate – nuspėjamas. Gerbkite kitų nuomonę, nekenkdami sau.  Būkite nuoširdūs, ne atšiaurūs. Nepaisant to, ką kiti gali apie jus galvoti, atminkite, kad jūs esate tas, su kuriuo susidursite, jei švaistysite savo gyvenimą kitų pritarimui ir galų gale jūs nukentėsite.

Tikras autentiškumas visada yra meilės išraiška, nes jis kyla iš tavo aukščiausio, tikrojo, nuoširdaus savęs. Jūsų tikrasis aš yra pagamintas iš meilės. Ir dar blizgučių. Ir vaivorykščių. Ar tokios spalvos, kokios tik norite… Kam nors padaryta žala ar įskaudinimas nėra autentiškos meilės produktas.

Visada bus žmonių, kurie nenori, kad jūs pasikeistumėte. Turėsite nuspręsti, ar jums reikalingi tokie santykiai ar ne. Palaikykite erdvę kitiems, tačiau prisiminkite – jūs nepriklausote nuo kitų nuomonės apie jus.

Kuo daugiau galėsite gyventi autentišką gyvenimą, tuo laimingesni būsite. Ir tuo lengviau bus pasiekti visą savo, kaip žmogaus, potencialą, nes jūs gyvensite kaip savo laivo kapitonas, o ne žuvis ant asfalto, bandydama išgyventi…

Man autentiškumas tai atvirumas, visų pirmiausia – sau. Tai leidimas kitam pamatyti mane, kokia esu iš tikrųjų. Nebijojimas atrodyti kvailai, ir nebijojimas pasijuokti iš savęs. Tai kūrybinis procesas, tai saviraiška, kuri uždega gyvenimui. Tai savo vaizduotės, savo drakonų paleidimas iš narvų. Tai laisvė, tai nerimas į šiltą bangą būties, kuri nuramina, nuplauna, bet kartu ir pakelia ir įelektrina gyvenimui iš Širdies. 

Downloads.jpg

Leiskite sau būti iš Širdies savimi, tai kartais baugins ir bus nedrąsu, tačiau jūsų Siela žino kelią, pasitraukite sau iš kelio…  Autentiškumas yra nepaprastai magnetinis. Jūsų autentiškumas ne tik suteikia jums galios, bet ir suteikia galios kitiems, parodydamas jiems, kad taip galima padaryti.

Su Meile ~

Flow In Glow | Žydrūnė

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: