Taro ir orakulo kortos

Paslaptingos, ezoterinės ir senovės kilmės Taro ir orakulo kortos populiarėja nuolat.

Tam yra gera priežastis … jos veikia!

Remiantis tuo, ką aš pastebėjau ir patyriau Taro kortos yra galingi vartai į vidinį „aš“ ir nesąmoningą protą, į pasąmonę. Ir šiais laikais poreikis užmegzti ryšį su savo vidumi vis intensyvėja.

Taro kortos ir orakulo kortos yra dvasinės priemonės, kuriomis gali naudotis kiekvienas. Jei turėčiau išvardyti vieną įrankį, kurį dažniausiai naudoju tai būtų mano Taro ir orakulo kortos. Kodėl? Kuo giliau žvelgiate į kortą, tuo daugiau sužinote apie save. Tai Taro ir orakulo kortas paverčia galingomis meditacijos priemonėmis, kurios idealiai tinka dvasiniam ir psichologiniam augimui.

IMG_20190801_110338_056
Taro kortos „The Wild Unknown“ ir orakulo kortos „The Earth Warriors“

Koks skirtumas tarp Taro kortų ir orakulo kortų?

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad Taro kortos yra sistema, besitęsianti tūkstantmečius atgal ir yra 78 kortų rinkinys ir suskirstyta į didžiąją ir mažąją arkanas bei keturis simbolius: kardus, pentagramas, puodelius ir lazdas. Orakulo kortos paprastai neturi nustatytos struktūros, orakulo kortų kūrėjas turi sukurti tam tikrus „griaučius“ ar sistemą (jei tokia yra). Ir orakulo kortų skaičius nėra nustatytas gali vyrauti nuo 14 – 100.

Taro kortoms reikia šiek tiek laiko ir atsidavimo mokytis, nes kiekviena korta turi skirtingus prasmės sluoksnius. Nors Taro kortos skamba sudėtingai, tačiau tai yra labai intriguojanti sistema, sutampanti su daugybe senovės sistemų, tokių kaip numerologija, astrologija, kabala ir alchemija. Manau, kad jose pateikiami sudėtingesni ir daugiasluoksni atsakymai ir įžvalgos, nei orakulo kortose.

Orakulo kortos dažniausiai įvardijamos ir pateikiamos paprasčiau ir aiškiau. Orakulo kortas lengviau naudoti kaip meditacinius įrankius nei Taro kortas.

Ar galima išsiburti ateitį?

Niekas negali „nuspėti“ ateities 100% tikslumu, nes ateitis nėra iškalta akmenyje ir mes turime laisvą valią rinktis. Taro ir orakulo kortos parodo labiausiai tikėtiną rezultatą, remiantis tuo, kas šiuo metu vyksta mūsų gyvenime.

Kaip „veikia“ kortos?

Yra daugybė paaiškinimų, kaip ir kodėl Taro ir orakulo kortos pateikia tokius be galo tikslius ar apšviečiančius atsakymus.

Kai kurie tiki, kad  bendrauja su protėviais, dvasiomis ar asmeniniais dvasios vedliais. Kiti mano, kad kortos turi galią. Aš tikiu, kad naudodamiesi kortomis mes jungiamės prie mūsų nesąmoningo proto, kuris yra tiltas į kolektyvinią pasąmonę arba Visuotinį protą. Aš tikiu, kad bendraudami su vaizdais ant šių kortų mes sužadiname gilias instinktyvias ir nesenstančias žinias savyje ir raginame jas kilti į paviršių.

Mūsų protas yra kaip gilūs ežerai. Mes linkę gyventi šio ežero paviršiuje kasdieniame gyvenime, tačiau Taro ir orakulo kortos tarsi meškerės, kurias metame į gilumą, kad pasisemtume reikalingos išminties.  Vaizdai, archetipai ir simboliai sudaro pasąmonės kalbą – jie kartu formuoja būdą, kuriuo galime susisiekti su pasąmone.

IMG_20190801_104702_574
Taro kortos „The Wild Unknown“

Ar Taro kortos nėra šėtoniškos?

Vis išgirstu, kad naudojant Taro kortas galima prisišaukti nelaimių ar prakeiksmų. Tačiau taip kalba žmonės kuriems trūksta informacijos arba jie tiesiog yra siaurų pažiūrų. Taro kortos yra savęs tyrinėjimo įrankis. Tai kortos su atvaizdais. Juose nėra nieko šėtoniško.

Kortos yra skirtos papildyti Tavo sprendimus, o ne juos pakeisti. Nemėginkite apeiti savo atsakomybės išmesdami ją ant kortų. Negalima ir savo elgesio teisinti kortomis pvz: „Kortos man pasakė, kad galiu!“

Taro ir orakulo kortos naudojamos vidiniam darbui – su vidiniu vaiku, su šešėliais, naudojamos meditacijai, Meilės sau auginimui ir kt. Kai kurios mylimiausios žinutės, kurias aš kada nors gavau, buvo pateiktos per Taro ir orakulo kortas!

Orakulo kortos puikios pradėti savo kelionę į vidinį aš. Siūlau paieškoti kortų, kurios rezonuoja labiausiai – angelai, žemės kariai, drakonai, mėnulio kortos, ir yra dar daug įvairių. Ir nereikia mokytis dėlionių, ar ieškoti viduje kažkokių ižvalgų jeigu tai daryti reikia su savęs spaudimu. Siūlau tiesiog paimti kortų kaladę ir ištraukti vieną kortą pernelyg ilgai negalvojus, o pajautus į kurią pusę krypsta ranka ir… įžengti į ją.

IMG_20190801_104808_486
Orakulo kortos „The Earth Warriors“

Tai technika, kuri apima psichinį savęs projektavimą į kortos paveikslėlį. Tai daroma siekiant įgyti išminties, pažinti save ar išspręsti problemas. Atsipalaiduok, užsimerk, kvėpuok giliai, įžemink save ir sutelk dėmesį į kortą. Tegul Tavo dėmesys tampa švelnus ir minkštas. Kai būsi pasiruošęs, įsivaizduok, kad įžengi į kortą. Praleisk šiek tiek laiko vaikščiodamas po kraštovaizdį, pastebėdamas, kokia jaučiama atmosfera, paliesdamas kortoje esančius objektus, spalvas, energiją. Jei asmuo, gyvūnas ar kita būtybė yra kortoje, artinkis prie jų ir pradėk pokalbį. Kokia informacija jie nori pasidalinti su Tavimi?

Toks keliavimo būdas įžengiant į kortą yra patrauklus ir efektyvus būdas gauti gilias įžvalgas. Kai kuriems žmonėms ši technika yra sudėtinga, kitiems, su lakia fantazija, ji nesunki. Taigi eksperimentuok!

Tikiuosi, kad įkvėpiau Tave tyrinėti šį nuostabų vidinio darbo įrankį. Yra daugybė būdų, kaip naudoti Taro ir orakulo kortas. Taro ir orakulo kortos padeda susisiekti su savo vidiniu žinojimu – ir kai kurie mano, kad tai dieviškoji energija informuoja apie tą vidinį žinojimą. Nenustebk, kad Tave pakeis į gerą darbas su kortomis – su jomis dirbant spragteli naujos idėjos ar mintys,  ateina naujos nematytos gyvenimo situacijų perspektyvos. O šalutinis poveikis kortų, jeigu nuoširdžiai dirbi su jomis – Tu augi dvasiškai ir psichologiškai. O mes juk už savo geriausią versiją!

Linkiu atrasti tai kas tinka ir panėrus į šviesią kortą pajausti, kad Tavo vaizduotė, Tavo Meilė ir Šviesa yra tai, kas Tau pasiekiama ranka, ir Tu gali savo pasirinkimu tą ranką ištiesti.

Su Meile, 

Žydrūnė ~

2 thoughts on “Taro ir orakulo kortos”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: