Pasaulio pabaiga

Ką darytum, jeigu būtų paskutinė diena Žemėje?

Mes buvome vieni planetoje, ir ne todėl, kad mes taip jaučiamės, kai esame kartu, o todėl, kad… artėjo tikrų tikriausia pasaulio pabaiga. Mes likom vieninteliai planetoje, mes likome vieninteliai gyvi po praūžusio sieros lietaus, kuris sukėlė didelius gaisrus ir išlydė kūnus… Horizonte dar matėsi ugnies liepsnos. Aš blaškiausi nežinodama ką daryti, kur eiti.

– Na, jeigu jau pasaulio pabaiga, tai einam jos pasitikti. Juk priimam viską kaip yra, – tu atsakei ir nusišypsojai.

Aš sustingau, susiraukiau. Taigi pasaulio pabaiga! Šeima, draugai… Mano svajonės, mano tikslai, mano augalai balkone, besirangantys, norintys gyventi… Kaip tie šilti kvepiantys lietumi rytai su kavos puodeliu rankoje? Kaip visos tos saulėlydžio spalvos, kurios susigeria ir minkštai nugula tarp mano svajonių? Kaip visos tos knygos, kurių neperskaičiau, nors ir jau jos virtusios pelenais? Kaip visi gražūs žodžiai, kurių nepasakiau mylimiems? Kaip…

Akimirka sustojo, mano mintys sustojo, viskas sustingo, girdėjosi tik jūros ošimas, nebeliko nei praeities nei ateities nei dabarties, viskas susiliejo į vieną.

Matėsi tik ugnies liežuvių pašvaistė ir banguojanti pilšvai melsva jūra, toliau driekėsi kelias nusėtas dideliais akmeniniais luitais.

– Na, po velnių, einam pasitikti pasaulio pabaigos, einam pasitikti to chaoso, – atsakiau, ir tu paėmei mane už rankos.

Ir mes iš lėto patraukėm link jūros, perlipom akmenis, net nejausdami aštrių kampų, vis nardėm akimis jų sidabriniame švytėjime. Įsivaizdavau, kaip pilu kavą sau į mėgstamiausią puodelį, aplink vien tik šypsenos ir mano koją kutena mano šuns uodega.

Užmerkiau akis, pilnas svajonių, juk karštos liepsnos neišlydys mūsų Sielų, pasaulis grius ir vėl augs, keisis planetos, keisis kosminis oras, bet mes liksime stovėti vienas šalia kito.

36926410_1947121578641815_212026291837206528_n (1) - Copy.jpg

Kiekviena diena gali būti bėgimas į chaosą arba bėgimas nuo jo.

Reikia sustoti ir nebesiblaškyti, reikia eiti pasitikti chaoso, kurio vengi.  Žengti link chaoso nėra lengva, reikia sustoti ir papykti ir paverkti, tačiau jeigu nukrenti ant akmenų, jais pasigrožėjus reikia pakilti ir žingsniuoti toliau.

O ką darytum jeigu būtų paskutinė diena Žemėje?

BE RAŠTIŠKO LEIDIMO DRAUDŽIAMA NAUDOTI MANO BET KOKIUS TEKSTUS IR NUOTRAUKAS

 

One thought on “Pasaulio pabaiga”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: