Dangus ir bučiniai

Mokslininkai atlikę bandymą pastebėjo, kad pamačius mylimąjį suaktyvėja keturios specifinės smegenų sritys. Dvi sritys priklauso smegenų žievei, sudėtingiausiai smegenų daliai. Tai vidurio sala, kuri manoma, atsako už „instinktyvius jausmus“, ir vidinė dalis, kuri, žinia, reaguoja į euforiją sukeliančius narkotikus. Dvi kitos sritys yra gilesniame ir primityvesniame baziniame smegenų sluoksnyje, jos dalyvauja patiriant pasitenkinimą ir yra susijusios su žalingais įpročiais.

Tai meilė žalingas įprotis ar narkotikas? Ar jos reikia atsisakyti kaip cigarečių ar kavos? O kiek meilės ryšių! Kokia ta mano meilė? Sielų meilė? Draugystė su seksualumo dimensija? Brandi meilė su kulminacija – santuoka, nebrandi, besikeičianti, nepatvari meilė?  Ar gal tik laukinė aistra?

-//-

Tu visą laiką įsimylėdavai netinkamus partnerius – tie kurie girtaudavo, smurtaudavo, nepatenkindavo tavo emocinių poreikių. Susiejai meilę su kančia, bet nepaliovei ieškojusi ir tikėjusi, kad tavo partneris pasikeis ir mylės tave tinkamai. Tavo gyvenimą sugriovė iliuzija, kad gali pakeisti žmones, kurie iš tikrųjų niekaip negali patenkinti tavo poreikių. Ir būdama su jais jautei, kaip viduje, ten kur širdis, žiojėjo praraja – kažko trūko, ir būdavo vis negana. Turėdavai spekuliuoti – ar tas žmogus tave myli ar ne. Pasiemusi simbolių lentelę tu tikėdavaisi su baime, kad iššifruosi partnerio sunčiamus simbolinius ženklus, nes jūs nebūdavote atviri vienas su kitu. Tikėdavaisi, kad meilėje, kaip ir gyvenime, turi būti kažkokia formulė ar lygtis, kurią žinant – bus lengviau. Ir kol jų negausi – nepradėsi gyventi.

Nusprendi, kad vienatvė yra tavo pasirinkimas. Susikrautum tašes ir išbėgtum į vienuolyną, gyventum olose, valgytum šaknis ir uogas, kad tik nereikėtų turėti ryšio su žmonėmis, kad tik netektų patirti žemiškų malonumų, kad tik netektų nusivilti.

Bet atsigėrus kavos tu „užsiskrolini tinderyje“ ir užsisukus naktiniame klube griebiesi šiaudo (suprask, – liesas, šviesiaplaukis)  – nes vis tik tave vienatvė baugina, daro tave isteriškai paranojišką ir neapčiuopiamą. Ta vienatvė, kurios taip troškai tau pradėjo daryti blogą įtaką. Tu bijai vienatvės.

-//-

Pasakyčiau, kad tavo demonus galėtų įvardinti psichoanalizė, tavo blokus nurodyti čakrų ar buvusių gyvenimų analizė, galėčiau nukreipti tave pas astrologus, numerologus, kaimo močiutę – būrėją, galėčiau pasakyti, kad tavo problemų priežastimi gali būti tėvai, kurie įskiepijo iškreiptą požiūrį į nelaimingą meilę, galėčiau pasakyti – kaip kažkas tiki, kad dievai valdo jų gyvenimus, taip tu tiki nelaiminga meile… Ir niekas tau nepadės, net jei apsikrausi visą lovą gydomaisiais akmenimis prieš miegą – į tavo klausimus atsakys tik tavo širdis. Ir ją išgirsi tik būdamas vienas, nesiklausant pasaulio triukšmo…

Jeigu turi spekuliuoti, ar tas žmogus tave myli ir tavęs nori – šansų yra, kad ne. Tai nėra taip sudėtinga. Meilė, išduoda tą, kuris ją jaučia. Nešvaistyk laiko laukdamas ar dvejodamas. Nepamesk laiko svajodamas apie kažką, kas tavęs nenori… Jeigu pažvelgtum atgal į savo santykius, be kurių, įsivaizdavai, kad negalėsi išgyventi – ir pasilikai – pasidarei patogus nevykėlis, sėdintis ant sofos su kitu patogiu nevykėliu. Turbūt sunkiausia dalis priversti save nebemylėti kito žmogaus. Bet jeigu pažvelgtum į tuos metus, kuriuos praleidote kartu – vis tik jausmas toks, kad vienas ir sėdėjai ant tos sofos?

Paslėpti tai, ką iš tikrųjų jauti ir mėginti padaryti visus laimingus nepadaro tavęs geru, tai padaro tave melagiu… Nemeluok sau.

O mano dangus ryškiai violetinis, tai rožinis, mano dangus su tavimi – besikeičianti vaivorykštės spalvų gama.

Tu žinai, kad įsimylėjai, kai nebegali užmigti, nes realybė geresnė negu tavo sapnai. Tikra meilė šokiruoja ir gąsdina, tikra meilė žavus stiprus jausmas. Meilę reikia branginti nenuslystant į baimių ar nusivylimo filosofijas, pripažįstant aistros žavumą ir susižavėjimo kvailumą.

Kai tu dar nelaikei mano rankos, akimirką, kai važiavau autobusu, įsivaizdavau, kad galiu pavirsti į jogurto indelį. Ir kad tavo rankos mane rūpestingai ir švelniai padėtų į savo pirkinių krepšelį prie šokoladu aplietu bandelių. Bet mane pastūmus moteris pažadino iš tos romantiškos patologijos. Moteris įsirėmus į sėdynę ir pasiemusi iš savo rankinuko braškinį jogurtą jį atsidarius savo grublėtais pirštais pradėjo godžiai gerti… Mane nupurtė.

Mes norim DABAR. Mes atsiduodam iliuzijoms ir jų užvaldyti bėgam paskui tuos, kurie nėra mums skirti, mes susikuriam idealaus kūno – tai ir idealios sielos paveikslą, kuriuo aklai tikime, ir kurį deriname prie užuolaidų spalvos ir sužvėrėję tempiamės į lovas ieškodami rožinių gėlių intymiose vietose, kas, manom suteiks pilnatvę. Įtikėję ieškom tobulųjų, akis regėdama dailų kūną patiki, kad ir siela atitinka indą. Iliuzijos susipainioja su vidiniu pažadu net per prievartą.

Aš tikiu, kad vieną gražią dieną tu sustosi ir nebesiblaškysi, nustosi griežtai saugoti savas ribas. Nebesijausi stebimas ir vertinamas ir sutiksi žmogų, kuris apvers tavo pasaulius aukštyn kojomis ir padės juos pastatyti ten kur jų vieta. Tu sakysi dalykus, kurių anksčiau niekam nesakei, ir tas žmogus gers tavo kiekvieną žodį – bus įdomu ir norės išgirsti dar. Nustosi bijoti kartu patylėti, nebebus poreikio nuolatos palaikyti pokalbio, tyla bus ta dimensija į kurią įkrisit kaip į minkščiausią debesies kraštą, kur bus ramu ir šilta. Dalinsiesi sava praeitimi – ir nesvarbu, kas buvo ir kodėl buvo – tas žmogus norės su tavimi būti ir pasilikti. Dalinsiesi viltimis ir svajonėmis, ir nekantrausi pasakyti apie tai, kai nutiks kažkas nuostabaus, žinosi – kad tas žmogus su tavimi džiaugsis taip pat kaip ir tu. Tai bus toks žmogus prie kurio nesigėdysi verkti, nebijosi padarysi iš savęs kvailio – ir kartu pasijuokti. Tas žmogus niekada tavęs neįskaudins ir neleis pasijausti, kad esi „per mažai“, bet vietoj to suras ir parodys tau – koks tu gražus ir ypatingas. Niekada nebus spaudimo, konkurencijos, pavydo, tik jauki ramybė kai tas žmogus šalia. Spalvos taps ryškesnės. Juokas taps dalis kasdienio gyvenimo, kas anksčiau būdavo retai. Stebins tave kiekvieną dieną, įsimylėsi kiekvieną dieną vis labiau. Norėsi būti geresnis.

Tu atversi savo širdį, žinodamas, kad yra tikimybė, kad ji gali būti pažeista vieną dieną ir atveriant savo širdį,  patirsi meilę ir džiaugsmą, kurio niekada nematei. Tu pastebėsi, kad pažeidžiamumas, yra vienintelis būdas, leidžiantis tavo širdžiai pajusti tikrą malonumą, kuris yra toks realus, kad net gąsdina. Tu būsi stiprus kaip niekad, nes žinosi,  kad turi tikrą draugą, kuris stovės prie tavęs nesvarbu kas nutiks.

Meilėje nėra formulių, nėra lygčių, meilė tai ne drugeliai pilve, tai degantys laužai ir siaučiantys šilti uraganai prie ramios žydros jūros, kuri kvepia apelsinais ir vanile. Sielos meilė neužpildo trūkstamų tarpų tavy, jokia meilė neužpildo prarajų, meilės prisilietimas nesuteikia amžinos euforijos – tikra meilė parodo tas dalis tavyje, kurios mažiau mylimos ir kurias reikia tau pačiam labiau pamilti, tikra meilė padrąsina ir primena – kas tu ir ką  tu mėgsti, tikra meilė nori, kad tu augtum ir šypsotumeis dieną naktį, bet supranta, kad būna ir tamsių emocijų, kurias reikia išgyventi kartu, tikra meilė – išdykusi pokštininkė, žavi maištininkė su karinga dvasia.

Tą momentą, kai susikaupsi gyventi gyvenimą geriausiai sau kaip gali –  mylėdamas save labiau, tada tavo meilė pasirodys. Šiame gyvenime ne kiekvienas turi sielos draugą, sielos dvynį, bet yra ir kitų draugysčių ir ryšių kurie yra labai svarbūs ir reikalingi. Jei pakilsi nuo sofos – ieškok, eik, kol ateisi ten, kur tau gerai ir nebenorėsi daugiau eiti. Eik ir surasi savo dangų, nuo kurio nebenorėsi nueiti.

fsdgsg-001

Pasiduok meilei, tūkstančiams gilių bučinių tavo spalvos dangaus. Meilė tai tarsi begalybės ženklas – vis kyla tai leidžiasi – tarsi vaikščiotum per nesibaigiančią meilės vaivorykštę…

Su Meile ~

Žydrūnė 

BE RAŠTIŠKO LEIDIMO DRAUDŽIAMA NAUDOTI MANO BET KOKIUS TEKSTUS IR JŲ IŠTRAUKAS

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: